kena
16 اردیبهشت 1402 - 19:54

فتح خرمشهر نتیجه اعتماد به نصرت الهی و مظهر خودباوری ملی است

اراک- مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی گفت: فتح خرمشهر نتیجه اعتماد به نصرت الهی و مظهر خودباوری ملی است.

به گزارش خبرنگار مهر، سرهنگ پاسدار غلامرضا کریمی عصر شنبه در نشست ستاد گرامیداشت مناسبت‌های دفاع مقدس و مقاومت استان مرکزی اظهار داشت: ماهیت دفاع مقدس کاملاً اسلامی است و در برنامه‌های گرامیداشت دفاع مقدس و مقاومت باید به مردمی بودن توجه ویژه شود.

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی افزود: سالروز آزادی خرمشهر که به حق روز مقاومت، ایثار و پیروزی ملت ایران نامگذاری شده سرآغاز سربلندی ملت ایران است و بهترین فرصت برای تبیین حماسه‌های هویت ساز است.

وی ادامه داد: فتح خرمشهر که با عنایات ویژه خداوند انجام شد فراتر از یک پیروزی در برابر دشمنان است و به تعبیر حضرت امام (ره) فتح خرمشهر آزادی یک خاک نیست بلکه مسئله حفظ ارزش‌های نظام اسلامی است و لذا سوم خرداد و تبیین این حماسه از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

کریمی با بیان اینکه فتح خرمشهر مظهر خودباوری ملی است، گفت: سوم خرداد یادآور حماسه عملیات بیت المقدس است که نتیجه عینی نصرت خداوند به ملت ایران است و قطعاً یوم‌الله سوم خرداد یادآور تکیه بر توانمندی‌های داخلی است و این گفتمان امروز باید برای نسل جدید جامعه و جوانان تبیین شود و به باور آنها تبدیل شود.

وی با اشاره به عملیات بیت المقدس گفت: این عملیات در تاریخ انقلاب اسلامی یادآور بیداری ملت ایران در برابر دشمنان است و لذا این حماسه بزرگ امروز به نماد غرور ملی تبدیل شده است و باید آن را گرامی بداریم.

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی با تشریح برنامه‌های ایام سوم خرداد بیان کرد: در راستای گرامیداشت ایام الله فتح خرمشهر برنامه‌های مختلفی در سطح استان با مشارکت دستگاه‌ها و نهادها پیش بینی شده که با شعار «ما متحد هستیم» اجرا خواهند شد و محوریت برنامه‌ها جهاد تبیین است.

وی افزود: همایش وحدت و مودت نیروهای مسلح، رژه حماسی موتورسواران نیروهای مسلح، صبحگاه مشترک و برنامه‌های فرهنگی با رویکرد بصیرت افزایی و جهاد تبیین مهمترین برنامه‌ها در ایام سوم خرداد است.

کریمی خاطر نشان کرد: رویکرد خلاق، مبتکرانه، اثرگذار و فناورانه به ویژه در حوزه فضای باید در همه برنامه‌ها مورد توجه باشد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1192609