kena
03 خرداد 1402 - 17:02

دیدار اعضای رویداد ملی «خانه‌ام خرمشهر» با رزمنده خرمشهری

خرمشهر- حوزه هنری انقلاب اسلامی به مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر با «سید صالح موسوی» جانباز دفاع مقدس و از قهرمانان و مدافعان خرمشهر در دوران جنگ تحمیلی دیدار و تجلیل کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، ظهر امروز چهارشنبه «سید مهدی ابطحی» دبیر مجموعه رویدادهای ملی و منطقه‌ای «خانه‌ام خرمشهر»، «شهریار قلی گشتی» مدیر حوزه هنری انقلاب اسلامی آبادان و جمعی از نیروهای انقلابی با جانباز دوران دفاع مقدس و رزمنده مدافع خرمشهر در جنگ تحمیلی با خانواده موسوی دیدار و از او تقدیر کردند.

موسوی در این دیدار نقش زنان در دوران دفاع مقدس را بی‌بدیل خواند و عنوان کرد: زنان آبادان و خرمشهر در دوران دفاع مقدس در کنار مردان این ۲ شهر نقش بی بدیلی را در دفاع از این شهرها و خاک وطن ایفا کردند.

این جانباز و مدافع خرمشهر در دفاع مقدس افزود: در واقع زنان آبادان و خرمشهر عاملی برای ایستادگی و مقاومت مردان در برابر رژیم بعث عراق بودند و این امر باعث شد تا ما به عنوان رزمنده توانستیم ضربات مهلکی را به ارتش دشمن وارد کنیم.

موسوی بیان کرد: اگر زنان آبادان و خرمشهر در این منطقه حضور نداشتند ما به‌عنوان مدافعان آبادان و خرمشهر هیچ گاه نمی‌توانستیم در مقابل رژیم بعثی قرار بگیریم و از خاک این میهن اسلامی دفاع کنیم.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1235934